Постинг
16.05 23:25 -
И празник да имаш , все ще се намери делиорманец да каже лоша дума
За какво става въпрос? Преди време с колега от блога имахме разминаване в познанията си за една руска ракета , която още е на въоръжение , но постепенно я свалят от дежурство. Не бях сигурен в себе си, доколкото съблогърът колега бе инженер
Случайно срещнах познат /втория ни космонавт-ген Александров/
Дори не знаех , че има производство след като напусна армията-отдаде се
на научна работа в БАН
Казах му- здрасти полковник, а той -изоставаш от събитията , Генерал майор съм
Тоест имаше две производства нагоре -бригаден генерал и генерал майор
Зарадвах се , защото този човек заслужаваше дъбовите листа отвсякъде
Каза ми че ген Марин като вице президент е повдигнал въпроса за него След години идва и второто производство
Сетих се за спора с колегата за Топол и той обясни Споделих го, но при обяснението
написах, че ме е ограмотил ген-Марин -покойник
Хем лапсус , хем не съвсем
Защо не съвсем
В прогимназията започнах да вкарвам думи в изриченията и когато говоря и когато пиша
Думи които не са на място, излишни и обезмислящи Тогава когато съм под напрежение-често непредизвикано Тези думи ме успокояваха Минах през невролози , психиатри, но нищо С нашите отидох в чужбина и там в училището ме прикачиха към непознатия в нас тогава ресурсен учител По време на чосовете ми с него , той забелязва,
че се напрягам при разговори които мога да свържа с летене Дори на френски когато става дума за самолет, балон , ракета, летец изпитвам напрежение На френски обаче не заменях думите Камарад ми написа няколко изречения и ми каза да ги преведа на български Не бе труден преводът , но аз не написах и дума Разбрах какво цели, знаех какво трябва да напиша , но се съпротивлявах Говори с нашите и цапочнах да посещавам и психолог Оказа се , че съм имал псевдо/фалшива / дислексия.
С две думи, израстнал и по летища и ставал свидетел на смърти, започвам да изграждам в себе си охрана Подсъзнателно започвам да избягвам думи свързани с летене , за да "не предизвиквам дявола" И вероятно съм започнал с малко думи и които пряко се отнасят за летене, но бягайки от проблема и поттискайки страха в себе си охраните започват за се увеличават Табу например става и листо например-носи го вятъра, пада на земята/катастрофира/, хвърчило, небе , облаци и т н И започна се постепенно , но упорито сражение с думите , а и с "охраната "на баща ми Тоест трябваше ли баща ми да лети/става въпрос вече за гражданска авиация/ аз се стремях да отдалеча пътуването му , бях напрегнат , затварях се в себе си , докато се върне
Мама и аз като летяхме-няма проблем-смъртен беше само татко. Учител и психолог направиха чудо за мен Започнах смислено да чета и пиша без да бягам от думите
Успях и да издържа матурата, завърших с добър успех университет , имам и дисертация
Може да се каже, че оздравях , но не съвсем Усещам се че пак бягам от думи, но ги заменям основно със синоними -въздух с етер например , вятър например ща заменя в зависимост от силата му и къде е с Бриз, буря, или даже Борей/бог на вятъра/ се обажда Разбира се това е далеч по рядко и смисъла остава
Във въпросния случай, който е "надървил" делиорманеца Александров съм сменил с Марин-избягал съм от летеца Сетил съм се за него , не защото бе командващ ракетните войски, а защото беше споменат . Не познавах Марин, макар че съм работил за избирането им с Първанов Следя общо взето какво става в страната , и разбрах почти веднага за смърта му Дори си спомням какво каза Радев за него Имаше и картина по тв с погребението в родния му град-не помня кой беше
И какъв е грехът ми ? Имам проблем за който предварително се извиних още щом започнах да публикувам и коментирам в блога
И въобще тези делиормански "ерекции" не са само към мен Шашнах се преди тодини пак от делиорманеца, когато едва ли не злорадстваше , че колега съблогър почина
, ровеше му кокалите, а иначе цял сериал направи за едно отче, но виж табута в християнството загърбва
И въобще защо лошотията властва в социалните мрежи Те са създадени за общуване , за събиране, а на практика служат по скоро за разделяне и тържество на пошлостта
В момента загиват къде ли не хора, много хиляди на ден. Безсмислено и жестоко Въпросният делиорманец си е избрал едни хора за умиране и песни и ерекции когато тоав се случи Подобно като клетия колега , който си отиде без време Руснак ако загине радост, украинец ако загине, тое дете или беззащитен Руснаците унищожават жилищни сгради и убиват деца Украинците само военни обекти и убиват не заслужаващи да живеят солдати и офицери Питал съм се защо делиорманецът толкова мрази руснаците и защо така неистово и безкритично се възхищава от украинците Стигам до извода/сега ще му направя комплимент/ , че в него има много общо с украинците При украинците е резултат на случайни натрупвания, при него му идва от вътре Писал съм го, че СССР на пракитка е управляван от грузинец и украинци Сталин е имал абсолютна власт над всичко в Съветския съюз -решавал е дори кой да живее и кой не . Никога обаче не е поставял своя етнос над друг Още в империята пише сериозен материал по националния въпрос. Винаги е смятал, че Грузия има добро бъдеше само в съюз със Съветска Русия, а преди това с Руската империя. Волно , или не Хрушчов и Брежнев извадиха украинския етнос пред скоби Ако не бяха материалисти вероятно щяхме да четем от от тях че украинците са избран от Бога етнос С действията си създадоха фалшиво и с нищо не покрито самочувствие в украинския етнос. Всички съветски народи сякаш им бяха длъжни По същият начин това самочувствие ги кара да смятат , че и Европа и САЩ са им длъжни днес И поне управниците от Запада успяват да ги убедят , че са им длъжни-дори когато ги крадат, дори когато ги хранят , обличат, приютявят
Ако погледнете атласа на империята, а по късно на СССР ще видите , че и цар и генерален секретар непрекъснато са увеличавали територията на Украйна
Ако погледнете съставите на Думата и ЦК след 53та година вие ще видите колко завишен е броят депутати и членове на ЦК отнесени към общата численост спрямо другите етноси Средната заплата в Украйна беше по висока от другите съюзни републики Дефицит по времето на Хрушчов и Брежнев в Украйна нямаше или бе незначителен Същото "израстване " наблюдаваме и при делиорманецът . От послушен и ходещ под няколко атрактивни блогъри изведнаж стана мъдрец ,а блогът му авмон
Преди 40-50 години аз се справях с украинския-той си бе южноруски диалект То и Шевченко прави "Южно-руски речник" Днес е работено много по езика, обогатен е, вкарани са много полски думи-поукраинчени Днес по младите трудно ги разбирам
И когато младежите протестират пеейки и говорейки на руски, те са привърженици не толкова на рускоезичността , колкото се разграничават от полското влияние в езика им
Те са млади, те пътуват и контактуват и много добре знаят отношението на поляците към тях и че подкрепата която получават от поляците е само защото последните мразят повече руснаците от украинците
И украинските делиорманци, подобно на българските се стремят да подменят всичко -история, език, истина...Ще прочетеш как малорусите живеели цивилизовано в Жечсполита, а Руското царство ги подмамлиро и заробило Отрича се молителното писмо на Хмелницки до руския монарх в който тронопреклонно предлага територия и народ да влезат в Руското царство Говори се че е фалшификат въобще за Хмелницки малко се учи и говори-повече за Мазепа, Бандера, Петлюра-това са героите за подражание Нищо различно от това което и българският Делиорман говори и пише
Може да се каже, че ако преди 90те партньорски град на Разград беше Орел, то сега е по важен Авджълар :)
blob:https://www.facebook.com/6ae33104-c409-416e-a713-078184b762a6
blob:https://www.facebook.com/97039a65-207d-472f-962d-a11334cc17b0
Случайно срещнах познат /втория ни космонавт-ген Александров/
Дори не знаех , че има производство след като напусна армията-отдаде се
на научна работа в БАН
Казах му- здрасти полковник, а той -изоставаш от събитията , Генерал майор съм
Тоест имаше две производства нагоре -бригаден генерал и генерал майор
Зарадвах се , защото този човек заслужаваше дъбовите листа отвсякъде
Каза ми че ген Марин като вице президент е повдигнал въпроса за него След години идва и второто производство
Сетих се за спора с колегата за Топол и той обясни Споделих го, но при обяснението
написах, че ме е ограмотил ген-Марин -покойник
Хем лапсус , хем не съвсем
Защо не съвсем
В прогимназията започнах да вкарвам думи в изриченията и когато говоря и когато пиша
Думи които не са на място, излишни и обезмислящи Тогава когато съм под напрежение-често непредизвикано Тези думи ме успокояваха Минах през невролози , психиатри, но нищо С нашите отидох в чужбина и там в училището ме прикачиха към непознатия в нас тогава ресурсен учител По време на чосовете ми с него , той забелязва,
че се напрягам при разговори които мога да свържа с летене Дори на френски когато става дума за самолет, балон , ракета, летец изпитвам напрежение На френски обаче не заменях думите Камарад ми написа няколко изречения и ми каза да ги преведа на български Не бе труден преводът , но аз не написах и дума Разбрах какво цели, знаех какво трябва да напиша , но се съпротивлявах Говори с нашите и цапочнах да посещавам и психолог Оказа се , че съм имал псевдо/фалшива / дислексия.
С две думи, израстнал и по летища и ставал свидетел на смърти, започвам да изграждам в себе си охрана Подсъзнателно започвам да избягвам думи свързани с летене , за да "не предизвиквам дявола" И вероятно съм започнал с малко думи и които пряко се отнасят за летене, но бягайки от проблема и поттискайки страха в себе си охраните започват за се увеличават Табу например става и листо например-носи го вятъра, пада на земята/катастрофира/, хвърчило, небе , облаци и т н И започна се постепенно , но упорито сражение с думите , а и с "охраната "на баща ми Тоест трябваше ли баща ми да лети/става въпрос вече за гражданска авиация/ аз се стремях да отдалеча пътуването му , бях напрегнат , затварях се в себе си , докато се върне
Мама и аз като летяхме-няма проблем-смъртен беше само татко. Учител и психолог направиха чудо за мен Започнах смислено да чета и пиша без да бягам от думите
Успях и да издържа матурата, завърших с добър успех университет , имам и дисертация
Може да се каже, че оздравях , но не съвсем Усещам се че пак бягам от думи, но ги заменям основно със синоними -въздух с етер например , вятър например ща заменя в зависимост от силата му и къде е с Бриз, буря, или даже Борей/бог на вятъра/ се обажда Разбира се това е далеч по рядко и смисъла остава
Във въпросния случай, който е "надървил" делиорманеца Александров съм сменил с Марин-избягал съм от летеца Сетил съм се за него , не защото бе командващ ракетните войски, а защото беше споменат . Не познавах Марин, макар че съм работил за избирането им с Първанов Следя общо взето какво става в страната , и разбрах почти веднага за смърта му Дори си спомням какво каза Радев за него Имаше и картина по тв с погребението в родния му град-не помня кой беше
И какъв е грехът ми ? Имам проблем за който предварително се извиних още щом започнах да публикувам и коментирам в блога
И въобще тези делиормански "ерекции" не са само към мен Шашнах се преди тодини пак от делиорманеца, когато едва ли не злорадстваше , че колега съблогър почина
, ровеше му кокалите, а иначе цял сериал направи за едно отче, но виж табута в християнството загърбва
И въобще защо лошотията властва в социалните мрежи Те са създадени за общуване , за събиране, а на практика служат по скоро за разделяне и тържество на пошлостта
В момента загиват къде ли не хора, много хиляди на ден. Безсмислено и жестоко Въпросният делиорманец си е избрал едни хора за умиране и песни и ерекции когато тоав се случи Подобно като клетия колега , който си отиде без време Руснак ако загине радост, украинец ако загине, тое дете или беззащитен Руснаците унищожават жилищни сгради и убиват деца Украинците само военни обекти и убиват не заслужаващи да живеят солдати и офицери Питал съм се защо делиорманецът толкова мрази руснаците и защо така неистово и безкритично се възхищава от украинците Стигам до извода/сега ще му направя комплимент/ , че в него има много общо с украинците При украинците е резултат на случайни натрупвания, при него му идва от вътре Писал съм го, че СССР на пракитка е управляван от грузинец и украинци Сталин е имал абсолютна власт над всичко в Съветския съюз -решавал е дори кой да живее и кой не . Никога обаче не е поставял своя етнос над друг Още в империята пише сериозен материал по националния въпрос. Винаги е смятал, че Грузия има добро бъдеше само в съюз със Съветска Русия, а преди това с Руската империя. Волно , или не Хрушчов и Брежнев извадиха украинския етнос пред скоби Ако не бяха материалисти вероятно щяхме да четем от от тях че украинците са избран от Бога етнос С действията си създадоха фалшиво и с нищо не покрито самочувствие в украинския етнос. Всички съветски народи сякаш им бяха длъжни По същият начин това самочувствие ги кара да смятат , че и Европа и САЩ са им длъжни днес И поне управниците от Запада успяват да ги убедят , че са им длъжни-дори когато ги крадат, дори когато ги хранят , обличат, приютявят
Ако погледнете атласа на империята, а по късно на СССР ще видите , че и цар и генерален секретар непрекъснато са увеличавали територията на Украйна
Ако погледнете съставите на Думата и ЦК след 53та година вие ще видите колко завишен е броят депутати и членове на ЦК отнесени към общата численост спрямо другите етноси Средната заплата в Украйна беше по висока от другите съюзни републики Дефицит по времето на Хрушчов и Брежнев в Украйна нямаше или бе незначителен Същото "израстване " наблюдаваме и при делиорманецът . От послушен и ходещ под няколко атрактивни блогъри изведнаж стана мъдрец ,а блогът му авмон
Преди 40-50 години аз се справях с украинския-той си бе южноруски диалект То и Шевченко прави "Южно-руски речник" Днес е работено много по езика, обогатен е, вкарани са много полски думи-поукраинчени Днес по младите трудно ги разбирам
И когато младежите протестират пеейки и говорейки на руски, те са привърженици не толкова на рускоезичността , колкото се разграничават от полското влияние в езика им
Те са млади, те пътуват и контактуват и много добре знаят отношението на поляците към тях и че подкрепата която получават от поляците е само защото последните мразят повече руснаците от украинците
И украинските делиорманци, подобно на българските се стремят да подменят всичко -история, език, истина...Ще прочетеш как малорусите живеели цивилизовано в Жечсполита, а Руското царство ги подмамлиро и заробило Отрича се молителното писмо на Хмелницки до руския монарх в който тронопреклонно предлага територия и народ да влезат в Руското царство Говори се че е фалшификат въобще за Хмелницки малко се учи и говори-повече за Мазепа, Бандера, Петлюра-това са героите за подражание Нищо различно от това което и българският Делиорман говори и пише
Може да се каже, че ако преди 90те партньорски град на Разград беше Орел, то сега е по важен Авджълар :)
blob:https://www.facebook.com/6ae33104-c409-416e-a713-078184b762a6
blob:https://www.facebook.com/97039a65-207d-472f-962d-a11334cc17b0
Ситуацията с бензина в Крим „продължава ...
Полша падна, ч. 2 (окончателно?!?)
Събота. На път. С нова книжка. Кеф!
Полша падна, ч. 2 (окончателно?!?)
Събота. На път. С нова книжка. Кеф!
Следващ постинг
Предишен постинг
1.
getmans1 -
Ха, нашто герой на блоговото време ... ДОКОГА ЩЕ ЧАКАМ да докажеш това което ме виниш ... До тогава си, знеш какво
17.05 00:37
17.05 00:37
" 4. getmans1 - Дори и така да е,
16.05 10:30
... това НЕ ПРОМЕНЯ ФАКТА, че аз коректно контрирам НАПИСАНО ОТ ТЕБЕ - сега ти погледни как ти "ДОБРОНАМЕРЕЕНО" сплетничиш и измисляш клюки зад гърбът ми.
... ПРОЧЕЕ, върни се на него постинг, погледни как не се намесвам в рзговорът ви с Жоро ... После си помисли ЗАЩО СЕГА, а не тогава ти правя "подсечка".
vencivaleri1951 написа:
близо при ветеринаря
При мен се случват тези неща Става въпрос за втория космонавт лександър Александров, с когото сме набори , познавам го от Плевен / той в долна митрополия/още Служил е и при баща ми Него го попитах за стратегическите ракети , а той каза че няма проблем и в силоза да се върнат . Много добре знам че почина ген марин, слушах и радев какво каза за него а и кой ли не писа за него Аз не знаех дори че александров е станал генерал защото отиде в БАН
Тогава стана въпрос за Марин, който като вице се сеща за него и още на първата си година като вице напомня за Алексадров Последният се пошегува с производството си че се случило с производство на Борисов-връзкарски производства били
Вероятно от тами и съм праснал името на Марин
Разбира се за теб това е измъкване, но вярваш ли , че не съм разбрал , че ген Марин почина Кой не писа за това? Не един път съм споменавал за проблема си
А същността на разговора беше следната
Колегата ти бърка-изгарят космическите кораби в атмосферата , но говорим за различни скорости Специално Топол за която говориш първата е моноблокова, втората носи повече от 5 бойни глави . Те се движат в зависимост от това как са програмирани -могат и в силоза да се върнат-има такава програма самоунищожаване , когато самата атака е предизвикана автоматично-т нар Мъртва ръка
Да кажем първите четри глави удрят целите, а петата унищожава дислокацията си и това било задължително при автоматичните изстрелвания
топол нямало проблем и на колела да стигнат до украйна защото имало и мобилен вариант
цитирай
Редактирай | Изтрий "
цитирай16.05 10:30
... това НЕ ПРОМЕНЯ ФАКТА, че аз коректно контрирам НАПИСАНО ОТ ТЕБЕ - сега ти погледни как ти "ДОБРОНАМЕРЕЕНО" сплетничиш и измисляш клюки зад гърбът ми.
... ПРОЧЕЕ, върни се на него постинг, погледни как не се намесвам в рзговорът ви с Жоро ... После си помисли ЗАЩО СЕГА, а не тогава ти правя "подсечка".
vencivaleri1951 написа:
близо при ветеринаря
При мен се случват тези неща Става въпрос за втория космонавт лександър Александров, с когото сме набори , познавам го от Плевен / той в долна митрополия/още Служил е и при баща ми Него го попитах за стратегическите ракети , а той каза че няма проблем и в силоза да се върнат . Много добре знам че почина ген марин, слушах и радев какво каза за него а и кой ли не писа за него Аз не знаех дори че александров е станал генерал защото отиде в БАН
Тогава стана въпрос за Марин, който като вице се сеща за него и още на първата си година като вице напомня за Алексадров Последният се пошегува с производството си че се случило с производство на Борисов-връзкарски производства били
Вероятно от тами и съм праснал името на Марин
Разбира се за теб това е измъкване, но вярваш ли , че не съм разбрал , че ген Марин почина Кой не писа за това? Не един път съм споменавал за проблема си
А същността на разговора беше следната
Колегата ти бърка-изгарят космическите кораби в атмосферата , но говорим за различни скорости Специално Топол за която говориш първата е моноблокова, втората носи повече от 5 бойни глави . Те се движат в зависимост от това как са програмирани -могат и в силоза да се върнат-има такава програма самоунищожаване , когато самата атака е предизвикана автоматично-т нар Мъртва ръка
Да кажем първите четри глави удрят целите, а петата унищожава дислокацията си и това било задължително при автоматичните изстрелвания
топол нямало проблем и на колела да стигнат до украйна защото имало и мобилен вариант
цитирай
Редактирай | Изтрий "
Върху проблемен лапсус обвиняваш Нима наиситна мислиш, че не съм разбрал за кончината на Марин ? Стана на дума за него и после съм направил пренос вместо Александров Коректното е да се намесиш и на мен да напишеш за марин Аз наистина се бях замислил защото космичеките ракети наистина изгарят, а се приземява капсула.
При Междуконтиненталните знам , че някои използват кинетическата си енергия и дори без заряд или с обикновен са страшилище, но не знаех защо им се разминава запалването Обяснено ми беша за ъгъл, скорост и свободно падане Че някои от междуконтиненталните могат и като крилати да действат и тогава полета им се увеличава като километраж Например новата сармат можела да 35 хиляди км да го докара Това е близо до обиколката по екватора Тоест може да обиколи почти Земята и да взриви пусковата си установка Това исках да обсъдя със жоро, а не Марин -той е достоен генерал и казват добър човек
цитирайПри Междуконтиненталните знам , че някои използват кинетическата си енергия и дори без заряд или с обикновен са страшилище, но не знаех защо им се разминава запалването Обяснено ми беша за ъгъл, скорост и свободно падане Че някои от междуконтиненталните могат и като крилати да действат и тогава полета им се увеличава като километраж Например новата сармат можела да 35 хиляди км да го докара Това е близо до обиколката по екватора Тоест може да обиколи почти Земята и да взриви пусковата си установка Това исках да обсъдя със жоро, а не Марин -той е достоен генерал и казват добър човек
3.
vmir -
Делиорманец не видял и не разбрал, че падането на листо си е жива авиокатастрофа!!!
17.05 07:47
17.05 07:47
Доле Делиорманът!!!
Горе спасителят на падащите листа!!!
цитирайГоре спасителят на падащите листа!!!
Колегата vv51 безспорно е най-ерудираният блогер. И не помня да е употребявал мрсни ругатни. Напротив, търпелив е даже с ПСИХО-десните руфоби, които по правило са и българофоби.
цитирай
5.
vencivaleri1951 -
Влагодаря за подкрепата, но в края на краищата това не е здравословен страх
17.05 20:50
17.05 20:50
Ментален проблем е , който не изчезва напълно , дори и когато опасност не съществува Ето , аз правя този "пренос" -подменям имена, а татко няколко години го няма вече Проблемът представа да ти пречи силно, когато го осъзнаеш Проявява се рядко , като в случая, когато подмених име. Много важно, жибаното бе, че минах в обяснителен режим, но това са други страхове, каквито всички имаме-страх от излагане
цитирайkrumbelosvet написа:
Колегата vv51 безспорно е най-ерудираният блогер. И не помня да е употребявал мрсни ругатни. Напротив, търпелив е даже с ПСИХО-десните руфоби, които по правило са и българофоби.
Търсене
За този блог

Гласове: 6231
