Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
16.05 23:25 - И празник да имаш , все ще се намери делиорманец да каже лоша дума
Автор: vencivaleri1951 Категория: Политика   
Прочетен: 1326 Коментари: 5 Гласове:
5


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
За какво става въпрос? Преди време с колега от блога имахме разминаване в познанията си за една руска ракета , която още е на въоръжение , но постепенно я свалят от дежурство. Не бях сигурен в себе си, доколкото съблогърът колега бе инженер 
Случайно срещнах  познат /втория ни космонавт-ген Александров/
Дори не знаех , че има производство след като напусна армията-отдаде се 
на научна работа в БАН
Казах му- здрасти полковник, а той  -изоставаш от събитията  , Генерал майор съм
Тоест имаше две производства  нагоре -бригаден генерал и генерал майор
Зарадвах се , защото този човек заслужаваше дъбовите листа отвсякъде 
Каза ми че ген Марин  като вице президент е повдигнал въпроса за него  След години идва и второто производство 
Сетих се за спора с колегата за Топол и той обясни Споделих го, но при обяснението 
написах, че ме е ограмотил ген-Марин -покойник 
Хем лапсус , хем не съвсем
Защо не съвсем
В прогимназията започнах да вкарвам думи в изриченията  и когато говоря и когато пиша 
Думи които не са на място, излишни и обезмислящи Тогава когато съм под напрежение-често непредизвикано Тези думи ме успокояваха  Минах през невролози , психиатри, но нищо  С нашите отидох в чужбина и там в училището ме прикачиха към непознатия в нас тогава ресурсен учител По време на чосовете ми с него , той забелязва,
че се напрягам при разговори които мога да свържа с летене   Дори на френски  когато става дума за самолет, балон , ракета, летец изпитвам напрежение  На френски обаче не заменях думите  Камарад ми написа няколко изречения и ми каза да ги преведа на български Не бе труден преводът , но аз не написах и дума  Разбрах какво цели, знаех какво трябва да напиша , но се съпротивлявах Говори с нашите и цапочнах да посещавам и психолог  Оказа се , че съм имал псевдо/фалшива / дислексия.
С две думи, израстнал и по летища и ставал свидетел на смърти, започвам да изграждам в себе си охрана Подсъзнателно започвам да избягвам думи свързани с летене , за да "не предизвиквам дявола" И вероятно съм започнал с малко думи и които пряко се отнасят за летене, но бягайки от проблема  и поттискайки страха в себе си  охраните започват за се увеличават  Табу например става и листо например-носи го вятъра, пада на земята/катастрофира/, хвърчило, небе , облаци и т н  И започна се постепенно , но упорито сражение с думите , а и с "охраната "на баща ми Тоест трябваше ли баща ми да лети/става въпрос вече за гражданска авиация/ аз се стремях да отдалеча пътуването му , бях напрегнат , затварях се в себе си , докато се върне 
Мама и аз като летяхме-няма проблем-смъртен беше само татко. Учител и психолог направиха чудо за мен  Започнах смислено да чета  и пиша без да бягам от думите 
Успях и да издържа матурата, завърших с добър успех университет , имам и дисертация
Може да  се каже, че оздравях , но не съвсем Усещам се че пак бягам от думи, но ги заменям основно със синоними  -въздух с етер например , вятър например ща заменя в зависимост от силата му и къде е  с Бриз, буря, или даже Борей/бог на вятъра/ се обажда  Разбира се това е далеч по рядко и смисъла остава 
Във въпросния случай, който е "надървил" делиорманеца Александров съм сменил с Марин-избягал съм от летеца Сетил съм се за него , не защото бе командващ ракетните войски, а защото беше споменат . Не познавах Марин, макар че съм работил за избирането им с Първанов Следя общо взето какво става в страната , и разбрах почти веднага за смърта му Дори си спомням какво каза Радев за него Имаше и картина по тв с погребението  в родния му град-не помня кой беше
И какъв е грехът ми ? Имам проблем за който предварително се извиних  още щом започнах да публикувам и коментирам в блога 
И въобще тези делиормански "ерекции" не са само към мен  Шашнах се преди тодини пак от делиорманеца, когато едва ли не злорадстваше , че колега съблогър почина 
, ровеше му кокалите, а иначе цял сериал направи за едно отче, но виж  табута в християнството загърбва 
И въобще защо лошотията властва в социалните мрежи Те са създадени за общуване , за събиране, а на практика служат по скоро за разделяне  и тържество на пошлостта 
В момента загиват къде ли не хора, много хиляди на ден. Безсмислено  и жестоко  Въпросният делиорманец си е избрал едни хора за умиране  и песни и ерекции когато тоав се случи Подобно като клетия колега , който си отиде без време  Руснак ако загине радост, украинец ако загине, тое дете или беззащитен Руснаците унищожават жилищни сгради и убиват деца Украинците само военни обекти и убиват не заслужаващи да живеят солдати и офицери  Питал съм се защо делиорманецът толкова мрази руснаците  и защо така неистово и безкритично се възхищава от украинците  Стигам до извода/сега ще му направя комплимент/ , че в него има много общо с украинците  При украинците е резултат на случайни натрупвания, при него му идва от вътре Писал съм го, че СССР на пракитка е управляван от грузинец и украинци Сталин е имал абсолютна власт над всичко в Съветския съюз -решавал е дори кой да живее и кой не . Никога обаче не е поставял своя етнос над друг Още в империята пише сериозен материал по националния въпрос. Винаги е смятал, че Грузия има добро бъдеше само в съюз със Съветска Русия, а преди това с Руската империя. Волно , или не Хрушчов и Брежнев извадиха украинския етнос пред скоби Ако не бяха материалисти вероятно щяхме да четем от от тях че украинците са избран от Бога етнос С действията си създадоха фалшиво и с нищо не покрито самочувствие в украинския етнос. Всички съветски народи сякаш им бяха длъжни По същият начин това самочувствие ги кара да смятат , че и Европа и САЩ са им длъжни  днес И поне управниците от Запада успяват да ги убедят , че са им длъжни-дори когато ги крадат, дори когато ги хранят , обличат, приютявят 
Ако погледнете атласа на империята, а по късно на СССР ще видите , че и цар и генерален секретар непрекъснато са увеличавали територията на Украйна 
Ако погледнете съставите на Думата  и ЦК след 53та година вие ще видите колко завишен е броят депутати и членове на ЦК отнесени към общата численост спрямо другите етноси Средната заплата в Украйна беше по висока от другите съюзни републики Дефицит по времето на Хрушчов и Брежнев в Украйна нямаше  или бе незначителен  Същото "израстване " наблюдаваме и при делиорманецът . От послушен и ходещ под няколко атрактивни блогъри изведнаж стана мъдрец ,а  блогът му авмон 
Преди 40-50 години аз се справях с украинския-той си бе южноруски диалект То и Шевченко прави  "Южно-руски речник" Днес е работено много по езика, обогатен е, вкарани са много полски думи-поукраинчени  Днес по младите трудно ги разбирам
И когато младежите протестират пеейки и говорейки на руски, те са привърженици не толкова на рускоезичността , колкото се разграничават от полското влияние в езика им 
Те са млади, те пътуват и контактуват и много добре знаят отношението на поляците към тях и че подкрепата която получават от поляците е само защото последните мразят повече руснаците от украинците 
И украинските делиорманци, подобно на българските  се стремят да подменят всичко -история, език, истина...Ще прочетеш как малорусите живеели цивилизовано в Жечсполита, а Руското царство ги подмамлиро и заробило  Отрича се молителното писмо на Хмелницки до руския монарх в който тронопреклонно предлага територия и народ да влезат в Руското царство Говори се че е фалшификат  въобще за Хмелницки малко се учи и говори-повече за Мазепа, Бандера, Петлюра-това са героите за подражание Нищо различно от това което и българският Делиорман говори и пише 
Може да се каже, че ако преди 90те партньорски град  на Разград беше Орел, то сега е по важен Авджълар :)









blob:https://www.facebook.com/6ae33104-c409-416e-a713-078184b762a6


blob:https://www.facebook.com/97039a65-207d-472f-962d-a11334cc17b0


 



Гласувай:
5



1. getmans1 - Ха, нашто герой на блоговото време ... ДОКОГА ЩЕ ЧАКАМ да докажеш това което ме виниш ... До тогава си, знеш какво
17.05 00:37
" 4. getmans1 - Дори и така да е,
16.05 10:30
... това НЕ ПРОМЕНЯ ФАКТА, че аз коректно контрирам НАПИСАНО ОТ ТЕБЕ - сега ти погледни как ти "ДОБРОНАМЕРЕЕНО" сплетничиш и измисляш клюки зад гърбът ми.

... ПРОЧЕЕ, върни се на него постинг, погледни как не се намесвам в рзговорът ви с Жоро ... После си помисли ЗАЩО СЕГА, а не тогава ти правя "подсечка".


vencivaleri1951 написа:
близо при ветеринаря
При мен се случват тези неща Става въпрос за втория космонавт лександър Александров, с когото сме набори , познавам го от Плевен / той в долна митрополия/още Служил е и при баща ми Него го попитах за стратегическите ракети , а той каза че няма проблем и в силоза да се върнат . Много добре знам че почина ген марин, слушах и радев какво каза за него а и кой ли не писа за него Аз не знаех дори че александров е станал генерал защото отиде в БАН
Тогава стана въпрос за Марин, който като вице се сеща за него и още на първата си година като вице напомня за Алексадров Последният се пошегува с производството си че се случило с производство на Борисов-връзкарски производства били
Вероятно от тами и съм праснал името на Марин
Разбира се за теб това е измъкване, но вярваш ли , че не съм разбрал , че ген Марин почина Кой не писа за това? Не един път съм споменавал за проблема си
А същността на разговора беше следната
Колегата ти бърка-изгарят космическите кораби в атмосферата , но говорим за различни скорости Специално Топол за която говориш първата е моноблокова, втората носи повече от 5 бойни глави . Те се движат в зависимост от това как са програмирани -могат и в силоза да се върнат-има такава програма самоунищожаване , когато самата атака е предизвикана автоматично-т нар Мъртва ръка
Да кажем първите четри глави удрят целите, а петата унищожава дислокацията си и това било задължително при автоматичните изстрелвания
топол нямало проблем и на колела да стигнат до украйна защото имало и мобилен вариант

цитирай
Редактирай | Изтрий "
цитирай
2. vencivaleri1951 - Това не е коректно контриране
17.05 02:19
Върху проблемен лапсус обвиняваш Нима наиситна мислиш, че не съм разбрал за кончината на Марин ? Стана на дума за него и после съм направил пренос вместо Александров Коректното е да се намесиш и на мен да напишеш за марин Аз наистина се бях замислил защото космичеките ракети наистина изгарят, а се приземява капсула.
При Междуконтиненталните знам , че някои използват кинетическата си енергия и дори без заряд или с обикновен са страшилище, но не знаех защо им се разминава запалването Обяснено ми беша за ъгъл, скорост и свободно падане Че някои от междуконтиненталните могат и като крилати да действат и тогава полета им се увеличава като километраж Например новата сармат можела да 35 хиляди км да го докара Това е близо до обиколката по екватора Тоест може да обиколи почти Земята и да взриви пусковата си установка Това исках да обсъдя със жоро, а не Марин -той е достоен генерал и казват добър човек
цитирай
3. vmir - Делиорманец не видял и не разбрал, че падането на листо си е жива авиокатастрофа!!!
17.05 07:47
Доле Делиорманът!!!
Горе спасителят на падащите листа!!!
цитирай
4. krumbelosvet - Шега ли е, в детска възраст да се боиш за ЖИВОТА на баща си?
17.05 08:59
Колегата vv51 безспорно е най-ерудираният блогер. И не помня да е употребявал мрсни ругатни. Напротив, търпелив е даже с ПСИХО-десните руфоби, които по правило са и българофоби.
цитирай
5. vencivaleri1951 - Влагодаря за подкрепата, но в края на краищата това не е здравословен страх
17.05 20:50
Ментален проблем е , който не изчезва напълно , дори и когато опасност не съществува Ето , аз правя този "пренос" -подменям имена, а татко няколко години го няма вече Проблемът представа да ти пречи силно, когато го осъзнаеш Проявява се рядко , като в случая, когато подмених име. Много важно, жибаното бе, че минах в обяснителен режим, но това са други страхове, каквито всички имаме-страх от излагане

krumbelosvet написа:
Колегата vv51 безспорно е най-ерудираният блогер. И не помня да е употребявал мрсни ругатни. Напротив, търпелив е даже с ПСИХО-десните руфоби, които по правило са и българофоби.

цитирай
Търсене

За този блог
Автор: vencivaleri1951
Категория: Политика
Прочетен: 6509579
Постинги: 1950
Коментари: 23450
Гласове: 6231
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930