Постинг
15.05 14:50 -
Генетика, случайност , или договореност
Журналисти виждат и им прави силно впечатление , че при последната преди
няколко дни размяна на пленници в белорусия, десетки от руските пленници са с ампутации и силни осакатявания Някои в критично за живота им състояние.
А им прави впечатление защото никога досега подобва размяна с масови ампутации и осакатявнания не е имало Поради санитарни ограничения военните кореспонденти не са имали достъп до пленниците Остава въпросът, дали някаква сатанинска случайност е толкова многобройните ранени и осакатени , дали е договорено да си връщат този път предимно ранени или е генетика.
Защо генетика
Първо имаме пример от войната между Петър и шведите Били се каквото се били и "Тръмп" ги сложил на масата да преговарят :) Решавали, каквото решавали -територии, репарации и стигнали до пленници и въобще до някои не до там военни действия през кампанията Спорили, но решили пленниците да бъдат разменени всички за всички, а и се разпрострела амнистия за някои поувлекли се бойци и командири по време на сраженията -за излишна жестокост говорим Амнистирали ги всички за всички пак.
Тоест нямало токава разни конвенции, договори-решавали по късно воюващите и помиряваще се след това страни кое е военно действие, кое е садизъм и извращение.
Та били се, помирили се и си простили Имало обаче изключение -Мазепа и казаците му
тях никакав амнистия не ги хванала, никаква прошка нямало за тях. При това и двете страни еднакво усърдно искали жестоко наказание за тях
Причините били изключителните жестокости и садизъм проявени от Мазепа и хората му.
При това жестокостите били и срещу руси и срещу шведи Първо срещу руснаците, когато Мазепа смята , че силата е на страната на Карл 12 ти, и после когато се разбира че Петър Велики ще надделее, се обръщат срещу шведите и търсят помирение с Русите.
И шведи и руси решават обаче , че никаква милост не заслужават заради действията си и
бойците посичат, командирите разпъват с коне Мазепа бяга и умира в болест и изтощение.
Втори интентичен случай е по време руско османските войни Там също са си разменяли тела, аскер със солдати, командири победеният след сражението е давал сабята си, подчинените са правили размяната и баровците пили и яли, а и са се веселили с девйки в чест на мира Имала една подробност -не ставало и въпрос за малоруските/украинските днес/ бойци и командири Още с пленяването им турците ги набивали на кол и разликата била само в това как ще нагласят механизма на набиването -колът да проникне летално за час, два...ден и повече Османлиите въобще не са искали и да говорят за малорусите и отново заради жестокост и садизъм Любими занятие и веселба на малорусите било дрането на живи хора Не ставало дума само за аскера, а и за мирни жители, когато са превземали османски селища.
Ще припомня и в по скоро време Вараха в арест кума на Путин и после го размениха за главорез от Азов, дори май няколко Всички видяха , в какво състояние бе предаден Путиновия човек-малтретиран и изтощен и много болен
Знае се също , че бащата на Сирски бе на болнично лечение дълго време и , че към него лекари др медицински персонал се отнасяха много грижливо, въпреки че синът е главнокомандващ на ВСУ Тоест под негово командване са си отишли десеткихиляди солдати Струва си да отбележим, че руснаците никога не са го обвинявали в нарушаване на военната етика .
Разбира се , за сега трябва да се изчакат мненията на медиците и юристите и най вече какво ще разкажат самите разменени пленници Няма да чакаме дълго
няколко дни размяна на пленници в белорусия, десетки от руските пленници са с ампутации и силни осакатявания Някои в критично за живота им състояние.
А им прави впечатление защото никога досега подобва размяна с масови ампутации и осакатявнания не е имало Поради санитарни ограничения военните кореспонденти не са имали достъп до пленниците Остава въпросът, дали някаква сатанинска случайност е толкова многобройните ранени и осакатени , дали е договорено да си връщат този път предимно ранени или е генетика.
Защо генетика
Първо имаме пример от войната между Петър и шведите Били се каквото се били и "Тръмп" ги сложил на масата да преговарят :) Решавали, каквото решавали -територии, репарации и стигнали до пленници и въобще до някои не до там военни действия през кампанията Спорили, но решили пленниците да бъдат разменени всички за всички, а и се разпрострела амнистия за някои поувлекли се бойци и командири по време на сраженията -за излишна жестокост говорим Амнистирали ги всички за всички пак.
Тоест нямало токава разни конвенции, договори-решавали по късно воюващите и помиряваще се след това страни кое е военно действие, кое е садизъм и извращение.
Та били се, помирили се и си простили Имало обаче изключение -Мазепа и казаците му
тях никакав амнистия не ги хванала, никаква прошка нямало за тях. При това и двете страни еднакво усърдно искали жестоко наказание за тях
Причините били изключителните жестокости и садизъм проявени от Мазепа и хората му.
При това жестокостите били и срещу руси и срещу шведи Първо срещу руснаците, когато Мазепа смята , че силата е на страната на Карл 12 ти, и после когато се разбира че Петър Велики ще надделее, се обръщат срещу шведите и търсят помирение с Русите.
И шведи и руси решават обаче , че никаква милост не заслужават заради действията си и
бойците посичат, командирите разпъват с коне Мазепа бяга и умира в болест и изтощение.
Втори интентичен случай е по време руско османските войни Там също са си разменяли тела, аскер със солдати, командири победеният след сражението е давал сабята си, подчинените са правили размяната и баровците пили и яли, а и са се веселили с девйки в чест на мира Имала една подробност -не ставало и въпрос за малоруските/украинските днес/ бойци и командири Още с пленяването им турците ги набивали на кол и разликата била само в това как ще нагласят механизма на набиването -колът да проникне летално за час, два...ден и повече Османлиите въобще не са искали и да говорят за малорусите и отново заради жестокост и садизъм Любими занятие и веселба на малорусите било дрането на живи хора Не ставало дума само за аскера, а и за мирни жители, когато са превземали османски селища.
Ще припомня и в по скоро време Вараха в арест кума на Путин и после го размениха за главорез от Азов, дори май няколко Всички видяха , в какво състояние бе предаден Путиновия човек-малтретиран и изтощен и много болен
Знае се също , че бащата на Сирски бе на болнично лечение дълго време и , че към него лекари др медицински персонал се отнасяха много грижливо, въпреки че синът е главнокомандващ на ВСУ Тоест под негово командване са си отишли десеткихиляди солдати Струва си да отбележим, че руснаците никога не са го обвинявали в нарушаване на военната етика .
Разбира се , за сега трябва да се изчакат мненията на медиците и юристите и най вече какво ще разкажат самите разменени пленници Няма да чакаме дълго
За втори път го виждам
Числото на траките в отечеството им от Х...
Ако вашият партньор си отиде от този свя...
Числото на траките в отечеството им от Х...
Ако вашият партньор си отиде от този свя...
Следващ постинг
Предишен постинг
нерде Стамбул...
цитирайа иначе народите всеки има своя специфика , която е трайна и няколко века не са в цивилизационен план кой знае колко, че да търсим промяна
цитирайapostapostoloff написа:
нерде Стамбул...
Войната е жестоко наказание за воюващите, особено когато тя продължава 4-5 години. В края на краищата със всичко се свиква. Човекът се превръща в в психопат. Смъртта, раните, кръвта и жестокостта не му правят никакво впечатление. Т.н. поствоенен синдром - състояние, което засяга хора, преживели военни действия, характеризиращо се с дълготрайни психологически и емоционални проблеми.
Перифразирам малко, но Маркс и Енгелс бяха написали някъде, че цялата човешка история е история на войни. Днес чета някъде за намерен човешки череп на 5 милиона години. Е, няма как войната да не е в нашия геном.
Тази война отговаря на всички изисквания, за да бъде определена като договореност. Тя още в началото беше наречена от много анализатори "странна".
цитирайПерифразирам малко, но Маркс и Енгелс бяха написали някъде, че цялата човешка история е история на войни. Днес чета някъде за намерен човешки череп на 5 милиона години. Е, няма как войната да не е в нашия геном.
Тази война отговаря на всички изисквания, за да бъде определена като договореност. Тя още в началото беше наречена от много анализатори "странна".
.
цитирайТърсене
За този блог

Гласове: 6240
