Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
10.05 10:02 - Реплика на изцепките на двама анализатори интелектуалци
Автор: vencivaleri1951 Категория: Политика   
Прочетен: 772 Коментари: 5 Гласове:
6

Последна промяна: 10.05 12:25

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 от групата на ерудитите в блог бг
Първият е баш ерудитът и онбашия на групата Гетьо , вторият баш интелектуалецът
с впечатляващ аватар НеКъФ
Онбашията споменава за 5 поредни истерични 9то майски чевствания и за  постепенно агресиране на руската песен
Лично аз истерии не виждам, Виждам скромни военновремени паради, каквито е имало и през втората световна война , но друга беше датата . какво по нормално от това да споменаваш на определена дата  и да бъдеш благодарен за загиналите за Отечеството, а и за участниците в Отечествена война -например дядото на Зеленски  Напротив, истерика и клоунада дори имаше в съседна и воюваща страна  първо забраниха и заплашиха парада, после го разрешиха  Невъзпитано не им се поклониха с благодарност
Колкото до агресирането на песните  баш ерудитът отново е в грешка  
Става въпрос за песните "В путь" и "Пусть всегда будет солнце"

Двете песни са Съветски, а В Путь е първа по време и първа по право, що се отнася до  военен парад-войнищка песен е , при това жизнена и градивна  Песен много повече за мира, отколкото за войнатап Да има стих

Пусть враги запомнят это,
Не грозим, а говорим.
Мы прошли, прошли с тобой полсвета,
Если надо — повторим.





НЕ
 ЗАПЛАШВАМЕ а казваме Много различно е от внушението което прави гетьо .
А като цяло песента е позитивна, писмо до любимата и надежда за мир и градеж 
Винаги са ми били трудни за разбиране гетьовите преводи и асоциации 
Да се спрем обаче на Внушението, което няма нищо общо нито с парадите, нито с 
песните които са посочени, внушението е, Че Русия пее за мир, а прави войни 
А така ли е?
Нека сравним Русия  с основния и съперник що се отнася до военна мощ  САЩ  След няма и месец  как страната на янките ще стане на 250 години  В този период САЩ не са били във война  само 20 години . При създаването си е извършен безпрецедентен  геноцид на месното население сравним с холокоста. Голяма част от населението на САЩ са потомци на  насилствено отвлечени и докарани в САЩ африканци и продадени като роби.
И ако сравним усвояването на САЩ и Русия , то  териториите янките са усвоявали предимно с въже , окови и свинец, а оцелелите от местното население са затваряни  в резервати 
За първи път в историята на човечеството се използва елементарно биологическо оръжие  Масово и преднамерено се избиват бизони, които се оставят в поля и прерии и  местните са принудени да ядат въпреки разваленото трупно месо-алтернативата е гладна смърт или много висока смъртност от натравяния.
Русия усвоява нови територии  също с отряд казаци /обикновено/ , но те са подчинени на иследовател и в усвояването задължително имаме медицинско лице, духовник и учител Населението не се изолира и избива , а приобщава с всички права и задължения  на руски поданик В империята  и СССР не са познати расизъм и сагрегация. В приобщените народи към империята и на определено цивилизационно развитие  Фини, грузинци, арменци , малоруси ... си запазват съществуващите аристокрации, като видни техни представители са привлечени в двора  на императора  От тези среди имаме висши офицери, министри, универстетски преподаватели , духовници В СССР централното ръководството на страната  е колектив от равнопоставени  представители на повечето народи  достигнали определено цивилизационно развитие  В САЩ доскоро цветнокожото население имаше свой тротоар, свои заведения и магазини ...Начело на СССР съвсем малко години /няколко / начело е стоял руснак  Първата длъжност основно е заемана от грузинец и украинци  По ирония на съдбата след прочетените народи  през 90те , грузинци и украинци ще се представят от управниците си, като най- подтиснатите и онеправдани народи  Днес Украйна е във война с Русия, а начело на горната камара в Русия е украинка Също така имаме висши офицери украинци в редовете на руската армия, министри , губернатори и т н  Грузинци също са представени в управлението на Русия Милиони руски граждани са потомци на тези две страни и никой не ги ограничава 
в обсолютно нищо-език , култура, традиции
Не по различни от САЩ към чуждите народи , са се отнасяли и старите европейски империи и кралства Англия, Франция, Испания, Португалия...Точно представители на тези империи далеч след Ренесанса, са и роботърговците 
Някога някой блогър да е прочел ред от Гетьо, с който да е упрекнал Запада за векове безчовечия След втората световна война СССР , респ Русия участва самостоятелно и в свой интерес в две войни извън страната си  Това са  Авганистанската война и сега тази в Украйна  За Афганистан СССР беше удудюкан и заклеймен Почти веднага обаче, общо взето по същите причини и Натовските страни започнаха война също с Афганистан, но вече това беше оправдана и цивилизационна война 
В украинската война Русия защитава своя етнос там, своята култура там и това е естествено Защитава и собственат си безопасност , защото военни бази дислоцирани по толкова дълга граница  с Русия, колко уязвима би била Русия  Пак да сравним със сАЩ Спомняте ли си войната в Гренада Тогава янките нахлуха защото видите ли , лявото правителство/дошло на власт след избори/ въвело в университета марксизъм, което видите ли нанесло душевни травми на няколкото американски граждани  студенти А Пиночет, а скорошното отвличане на мадуро съпроводено от хиляди жертви , а заплахите срещу Куба...Поне ред укор при гетьо да бе написан
Да припомним  и за виетнам, където американците отново използваха оръжие за масово поразяване и трайни последствия-напалм за Виетнам  Русия е ядрена и всякаква угроза, а нито СССР, нито Русия някога са използвали оръжие за масово поразяване в която и да е война Западът и най вече САЩ, няма ОМП което да не са използвали в някакъв конфликт Ще завърша репликата си Гетьо със следното  -Световната история е малко по различна от лекциите на УНИАН
И сега реплика към интелектуалеца НеКъФ
Там вече имаме клиника  Цитирам:

. nkf - в нещо подобно на африканско племе, ...
09.05 18:52 syrmaepon написа: в нещо подобно на африканско племе, живеещо в по-сурови условия - нищета, неграмотност и преклонение пред вожда. И колкото нищетата е по-голяма, а вождът по-гладен за трупове, толкова по-идиотски ще бъде парадът.
Съжалявам, но поне частично няма да се съглася с теб. Африканските племена, които и да са те, са на доста по-високо ниво от руските галоши. Африканците имат доста здраво разбиране за добро и зло, докато руския дегенерат има една каша от гречка в празната си тиква. Освен това, няма такова нещо като руски народ - там става дума за един сбирщайн от поне 150 племена от цяла Евразия. Руска нация, а още по-малко народ няма. Просто няма. С останалото съм напълно съгласен - да, колкото по-ги мачка и хвърля в месомелачката малоумния им вожд /те всички са били такива/, толкова повече го обожават, слушат и са готови да вършат всякакви долни мерзости. Това нима не онагледява разликата с африканските племена? толкова повече

Тук двама отявлени русофоби се надпреварват в омразата си.
При бургазлията както написах имаме клиника 
За него Пушкин е поетче, Толстой, Чехов  и Достоевски са драскачи, а гагарин в никакъв случай не е летял в Космоса  за следващите не е сигурен , но се съмнява да не са участници в мултфилм  Москва и Петербург са по зле от "Меден Рудник"
Нека отново да сравняваме 
Руснаците не били народ а сбирщина  от изостанали цивилизационно хора -без литература, музика, художници и още ходят с лъкове и пера в косите 
Русия никога не е твърдяла че  единствения народ Била е Империя , СССР, днес Федерация. Който е отварял руски учебник по география или история е прочел за десетки народи -само в Северен кавказ те са над 50, макар общото количество да е от няколко милиона -под 5.По същия начин стоят нещата и в Закавказието, на Север и на Изток  Руски граждани са и милиони украинци и белоруси Това никой не отрича
Руският геном обаче  е 71%, а разпознаващи се като руснаци към 80  

Как стоят нещата в модерната и демократична днес Украйна 
там сборът от малцинствата е по числен от този на разпознаващите се като украинци Геномът да изследваш е противозаконно  Украйна е еднонационална държава и толкоз-такава е конституцията !?
А ако изследваме любимите франция и Англия
При англичаните англосаксонският геном е около 38%, а дори в Лондон е 40%
Далеч повече английския геном е в Австралия и Н Зеландия Не малко е и в Канада , но на острова нещата стоят както горенаписаното -може в гугъл на се провери и никой руснак, колкото и нецивилизован да е , не е нарекъл Шкспир поетче или Дикенс драскач Напротив изучават ги и ги харесват 
За франция. Там като в Украйна, подобни изследвания са забранени  със закон и всички са французи , макар че трудно с еднакъви екипи  НеКъФ би различил френския национален отбор по футбол от някой африкански  Аз бих различил, но той-съмнявам се.
А ако погледнем нашата демография и нещастна икономика , то перспективата е ужасна  и не толкова за генома, колкото до бедността и образованието  Някои малцинства в мнозинството си отпадат рано от училище , или престояват там известно време заради помощите Групирани в гета  и раждащи повече деца от българите вече повече от 10 години Говя общо като номинал  Към 50 та година се очаква ромите да станат повече от турци и българи  Как и от кого могаг лесно да бъдат организирани  Тогава няма да говорим за гета , а за държава гето / Да не се бърка с гетьо/
Да не приемаш политика, управление на дадена страна разбирам-и аз не приемам Да не приемаш за себе си разни обичаи , бит традиции и аз не приемам В Русия например ми е гадно когато трябва да се прегръщам и Още по зле става на  целувам с чъже, а и някои жени:)  Още по зле става на Североизток, когато уважението се изразява да ти понасят сдъвкана храна-да не си хабиш зъбите  Не гледам руски футбол, не карам руска кола, не слушам руска естрада Напротив имам богата фонотека от шансони и англоезични банди  След промените епизодично съм сядал зад руска кола-най вече да си докарам от гората дърва за вилата Това не ми пречи да харесвам и обичам Русия и тя не е президента, цар или генерален секретар С тях не съм имал нищо общо, имал съм общо с хората на Русия, с културата на Русия.
В момента по тв чувам Елтън Джон-него много харесвам, Стармър не  Ако мразех Англия , трябваше да харесвам Стармър.

И виж какво НеКъФ Да пускаш периодично клипове с класическа музика не е достатъчно за да си интелектуалец  Страдалец, а не интелектуалец си , защото не разбираш това което пускаш и слушаш  Като пиша за и на теб непрекъснато търся някаква семантика за да не съм груб. Ти смяташ че си образован-не си Смяташ се за широко скроен -не си , тесногръд си. Ти си "геном" на мелез между нацист и расист който вярва , че е алтруист
Бъди здрав!

ПС Гетьо и ти бъди здрав!



Гласувай:
6



1. vencivaleri1951 - Впрочем критиката на Гетьо към определена руска песен, за която отново твърдя , че не
10.05 10:46
разбира смисъла и, се оказва , че не идва на празно място
Точно на 9ти май полиция и следователи в Украйна са дигнати на крак в поиск на млади хора осмелили се групово да пеят " Росссия матушка земля" -хит в РФ
Административно са укорявани украински граждани които масово са излезли на 9 ти май и поднесли цветя на различни мемориали-цитират се такива в Киев, Харков, в Одеса, при това не малко на брой. И прави са може би украинските власти Зеленски може да е разрешил в Москва парад и поклонение и благодарност към жертвите и участниците във ВСВ , но руски песни и цветя за загинали и участници не е разрешавал Сам не е занесъл този 9ти май цветя на дядо си, но има слухове, че е пратил двойник Тоест ако не искаш репресия , намери си двойник Той за теб всичко ще понесе-и куршум и арест , а може и ТЦК да се заинтересуват от него...
цитирай
2. apostapostoloff - Старата песен на
10.05 11:47
стария глас.

Песен за ланския сняг.
цитирай
3. vencivaleri1951 - Знаеш ли , преди малко слушах Аве мария
10.05 12:09
Много стара песен, пята от много певци и все си е актуална
Така че зарежи на твоя някога Боко клишетата Той беше плочел само Винету и Кръстникът, но втората не беше разбрал

apostapostoloff написа:
стария глас.

Песен за ланския сняг.

цитирай
4. theeconomist - .
10.05 12:37
кореш, сещам се за това, което казваше Павел Попара - Църни от Ъндърграунд за такива като Гетьо и некъф:" Йебем ви майку фашистичку"!
цитирай
5. vencivaleri1951 - То и аз се сещам за много неща Братан, пък и спрският ми е малко роденно нали точно това обясних, че ме затруднява
10.05 15:09
та се налага да търся семантика
theeconomist написа:
кореш, сещам се за това, което казваше Павел Попара - Църни от Ъндърграунд за такива като Гетьо и некъф:" Йебем ви майку фашистичку"!

цитирай
Търсене

За този блог
Автор: vencivaleri1951
Категория: Политика
Прочетен: 6501810
Постинги: 1949
Коментари: 23448
Гласове: 6231
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930